Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

16 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbył się Konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla klas szóstych. Była to kolejna i zarazem ostatnia z imprez zaplanowana w ramach obchodów roku papieskiego w Sierpcu. Okazją była 36. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Kościoła.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Do finału zakwalifikowało się osiem trzyosobowych drużyn. W jury konkursu zasiedli: Pan Marek Chrzanowski, Przewodniczący Rady Miasta; Pan Jerzy Stachurski, Radny Miasta; Panie Dyrektor- Hanna Kurta i Grażyna Krawczyńska oraz ks. Andrzej Petrykowski. Organizatorami konkursu były panie katechetki: Monika Michalska, Beata Okraszewska i Aldona Tłusty. Różnorodność konkurencji sprawiła, że uczniowie wykazali się szybkością, wiedzą i pomysłowością. Układali puzzle na czas, rozwiązywali test wiedzy o Janie Pawle II, udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania i zajadali papieskie kremówki z zawiązanymi oczami. Pomiędzy kolejnymi konkurencjami występował zespół ,,Wesołe Nutki” ze  Szkoły Podstawowej  nr 2.
               Po podsumowaniu wyników najwięcej punktów zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Natalia Bartnicka, Kinga Obczyńska i Jakub Witkowski z klasy VI b, drugie miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2: Aleksandra Rutkowska, Maciej Węglarek i Filip Kwiatkowski, trzecie miejsce także  zespół z naszej  szkoły: Marta Rokicka, Martyna Sobotka i Jakub Kasperowski z klasy VI d.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książki i pendrive’y i długopisy. Sponsorem nagród był Urząd Miasta.

Uczniowie przygotowani przez panią Aldonę Tłusty.