Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Konkurs „JESTEM POLAKIEM, JESTEM SIERPCZANINEM”

16 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Jestem Polakiem, jestem sierpczaninem”. Był skierowany do uczniów klas piątych. Konkurs wiedzy o Sierpcu i samorządzie terytorialnym wszedł już na stałe do kalendarza naszych imprez.
       W 2005, 2006 i w 2007 roku zorganizowaliśmy podobny pod hasłem „Moje miasto Sierpc”. Od 2008 roku nasi uczniowie brali udział w „Konkursie Wiedzy Obywatelskiej, Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Ziemi Sierpeckiej” pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc.
        W tym roku szkolnym, począwszy od września, siedmioro uczniów zaangażowało się w prace przygotowawcze. Raz w tygodniu zgłębiali wiedzę na temat Sierpca, samorządu terytorialnego i regionu.
        Konkurs jest dobrą i atrakcyjna lekcją patriotyzmu, uczy kształtowania postaw obywatelskich, a także rozbudza zainteresowania miastem jego przeszłością, kulturą czy życiem społecznym. Dzięki niemu popularyzujemy wiedzę na temat ludzi wpisanych w historię miasta, ale również uświadamiamy uczniom rolę więzi regionalnej. Sierpc to przecież nasza mała ojczyzna.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jakub Kuźniewski klasa Va