Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

XXVII Ogólnopolski Konkurs „Mój Las”

12 lutego 2014r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XXVII edycji ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”. Konkurs był organizowany przez Zarząd Główny LOP oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. W konkursie wzięły udział 69 placówki oświatowe, nadesłano 156 prac.
            Julia Polowiec i Oliwia Ostrowska z kl.IVb, Dominik Paciuszkiewicz z kl.Vd oraz Izabela Rybacka z kl.VId  zostali laureatami II miejsca w tym konkursie.
           Natomiast laureaci III miejsca to Malwina Skrzyńska, Marta Matuszewska, Milena Bieńkowska i Marcin Wojciechowski z kl.IVb. Wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy Va – Julia Schodowska i Daria Filipkowska
            Nagrodzeni uczniowie   wykazali się doskonałą znajomością tematu – „Moje obserwacje poczynione w czasie wycieczki do lasu”,  a także umiejętnościami plastyczno - technicznymi. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
          Udział w konkursie w ogromnym stopniu wpływa na rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o zasoby leśne Polski, wpływa także na kształtowanie odpowiednich postaw wobec przyrody, jej wartości i piękna.