Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Rok 2014 jest rokiem szczególnym. W kwietniu nasz rodak, błogosławiony Jan Paweł II, zostanie kanonizowany na Świętego Kościoła. Z okazji tego wielkiego wydarzenia rok 2014 został ogłoszony ,,Rokiem Jana Pawła II’’ w Sierpcu. Aby wszyscy, a szczególnie dzieci i młodzież pamiętali, kim był Jan Paweł II (Karol Wojtyła) i czego nas uczył, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego przeprowadziła dwa konkursy: konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych naszego miasta i konkurs plastyczny (etap szkolny).

Wyniki  Konkursu  Literackiego dla klas I – III i IV –VI – etap szkolny

,,Jan  Paweł  II  żyje  w  naszych  sercach”

Uczniowie układali wiersz własny o Janie Pawle II, pisząc, jakim był człowiekiem, kapłanem, Polakiem, papieżem i ,,świętym’’ Kościoła. Forma wiersza dowolna. Ilość zwrotek dowolna.
       Komisja szkolna konkursu na posiedzeniu w dniu  4 marca 2014 r. dokonała wyboru i klasyfikacji następujących prac biorących udział w konkursie do etapu międzyszkolnego:

I miejsce -  Natalia  Barańska  -  klasa  II c
                   Marcin  Wojda      - klasa  II d

II miejsce -  Szymon  Kamiński   - klasa  II c

I miejsce -    Klaudia  Malicka  - klasa V a

II miejsce  - Wiktoria  Szczygielska  - klasa V c

III miejsce  - Julia Polowiec  -  klasa IV b

Wyróżnienie:

1.      Klaudia  Szewczyk   -  klasa IV c

2.      Weronika  Puszcz     -  klasa   V a

3.      Sandra Bogucka        -  klasa  VI c

Uczniowie Ci przechodzą do II etapu tego konkursu, który odbędzie się 27 marca 2014 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3. Będą recytować swoje wiersze wraz z uczestnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 i I Prywatnej Szkoły Podstawowej.

Komisja szkolna konkursu plastycznego: ,, Jan Paweł II w oczach dziecka” na posiedzeniu w dniu  6 marca 2014 r. dokonała wyboru i klasyfikacji następujących prac biorących udział w konkursie do etapu międzyszkolnego:

Kategoria  0 – III

1.      Aleksandra Kowalska - kl. III c     – I miejsce

2.      Wiktoria Michalska  - kl. II a         –  II  miejsce

3.      Aleksandra Biernacka -  kl. II c     – II miejsce

4.      Kacper Kamiński  - kl. III b           – III miejsce

5.      Maja Klimkowska  - kl. II d          – III miejsce

Kategoria IV – VI

1.      Weronika Puszcz  -    kl. V a         – I miejsce

2.      Paulina Muszyńska -  kl. V b         – II miejsce

3.      Hubert Nastachowski -  kl. VI b   – II miejsce

4.      Julia Jankowska -   kl. V a            – III miejsce

5.      Kamil Dobies  -  kl. V a                – III miejsce

Prace wraz z protokołem zostały dostarczone do Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, która jest organizatorem etapu międzyszkolnego tego konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział w konkursie. Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody książkowe.
Sponsorem nagród i wycieczki będzie Urząd Miasta Sierpca w ramach obchodów ,,Roku 2014 – Rokiem Jana Pawła II”

Opracowała:
                                                                                                                            Aldona Tłusty