Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
w Szkole Podstawowej nr 3

W ramach obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych 24 października b.r. odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas II-III- Mistrz Czytania 2013
     Główny cel konkursu to promocja książki i biblioteki wśród najmłodszych czytelników.
      W klasach II i III przeprowadzono eliminacje wstępne, w wyniku których wytypowano po trzech  reprezentantów. W finale konkursu uczniowie czytali wylosowane teksty stanowiące fragmenty utworów polskich pisarzy literatury dziecięcej.
     Po wysłuchaniu zmagań 19 uczestników konkursu komisja w składzie: Zofia Hołubicka, Barbara Agacińska-Łukasiak, Anna Kazimierowska i Anna Ozimkiewicz wyłoniła zwycięzców.

Tytuł Mistrz Czytania 2013 otrzymała Weronika Salak z klasy III c

Tytuł Wicemistrz Czytania 2013 otrzymała Zuzanna Długokęcka z klasy IIc

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg naszego konkursu, po raz pierwszy organizując 28.10.2013r. Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II-III.
      Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło 14 uczestników ze szkół podstawowych w Łukomiu, Słupi, Bożewie. Rościszewie, Lelicach, Goleszynie, Ligowie, Sudragach, Gozdowie, Ostrowach, Zawidzu Kościelnym i Sierpcu (SP nr 2 i 3).
      Komisja w składzie: Barbara Sroka - instruktor do spraw teatru, pracownik Centrum Kultury Sztuki w Sierpcu, Małgorzata Domaradzka - nauczyciel bibliotekarz, pracownik Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, Magdalena Staniszewska - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, autorka programu telewizyjnego „Z książką za pan brat” wytypowała zwycięzców.

Tytuł Mistrz Czytania 2013 otrzymał Maciej Kiełbasa uczeń klasy III S.P. w Lelicach
 Tytuł Wicemistrz Czytania 2013
otrzymała Alicja Ludwicka uczennica klasy III S.P. w Gozdowie.

Komisja oceniając uczniów zwracała szczególną uwagę na poprawną wymowę, płynność i tempo oraz rozumienie czytanego tekstu. Należy podkreślić wysoki poziom umiejętności wszystkich uczestników.
   Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Dla uczniów klas starszych biblioteka zorganizowała konkurs literacki na fraszkę o książce i bibliotece pod hasłem „Książkowy ogród fraszek”. Komisja w składzie Barbara Agacińska-Łukasiak, Krystyna Szczęsna, Mirosława Fierka po wnikliwej analizie 23 utworów przyznała:

I miejsce - Żaneta Ciężkowska kl. Vc

Kto biblioteki nie odwiedza,
tego szerokim łukiem omija wiedza.
Zajrzyj tam czasem bracie,
a będziesz do szkoły chodził w krawacie.

II miejsce - Klaudia Grzybowska kl. Vb

Zamiast się uczyć sypiam z książką pod poduszką,
potem za złe stopnie winię swoje łóżko.

II miejsce - Radosław Markowski kl. VId

W bibliotece w naszej szkole oprócz książek są też mole.
Siedzą cicho i czytają, wielką wiedzę pochłaniają.

III miejsce - Jakub Różański kl. VId

Kto na książki „warczy”,
temu sił na życie nie starczy.
Kto się na książki „nie wścieka”,
tego wyobraźnia bardzo jest daleka.
Kto od książek „ucieka”,
tego wzrok ciemna zakrywa powieka.
Pamiętając te przestrogi
chętniej przekraczajcie biblioteki progi.

Wyróżnienia:

Barbara Brudnicka kl. IVa