Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych wzorem ubiegłego roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pięknego czytania „Mistrz Czytania 2011”

W klasach II – III przeprowadzono eliminacje klasowe w wyniku których wytypowano po trzech reprezentantów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 21 uczniów.

27 października 2011 roku odbył się w bibliotece szkolnej finał konkursu pięknego czytania „Mistrz Czytania 2011”. Uczniowie losowali teksty, mieli chwilę czasu na zapoznanie się z tekstem , by przeczytać go jak najpiękniej.

Umiejętność pięknego czytania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Alina Jakubowska, Ewa Konarzewska – Połeć, Anna Ozimkiewicz. Komisja oceniając uczestników brała pod uwagę: poprawną wymowę, poprawną intonację, płynność czytania, tempo i ogólne wrażenie. Biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria komisja wyłoniła zwycięzców.

Tytuł Mistrza Czytania  2011 klas II otrzymał Jakub Łukomski z klasy II c

Tytuł Mistrza Czytania 2011 klas III otrzymała Aleksandra Górniak z klasy III d