Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Nagrody Burmistrza Miasta Sierpc w ,,Trójce’’

„Do celu prowadzi wiele dróg.
 Sztuka polega na tym, aby obrać właściwą.”

Tę myśl dedykujemy uczniom ,,Trójki’’ – tym uhonorowanym, jak również nominowanym do Nagrody Burmistrza Miasta Sierpc. Oni odnosili największe sukcesy w nauce, sporcie oraz różnych dziedzinach sztuki.

W naszej szkole do tego prestiżowego wyróżnienia wytypowano sześcioro kandydatów, a byli to:

1. Czachorowska Agata – klasa VIa

2. Zduńczyk Michał – klasa VIa

3. Różański Jakub – klasa VId

4. Krawczyński Michał – klasa VIc

5. Cichy Łukasz – klasa VIb

6.  Frej Mateusz – klasa  VIb

Wychowawcy w/w uczniów przygotowali wnioski, w których opisali sukcesy swoich podopiecznych. Po ich zaprezentowaniu odbyło się tajne głosowanie, w wyniku którego Rada Pedagogiczna wyłoniła dwoje kandydatów. Zostali nimi uczniowie klasy VIa – Michał Zduńczyk i Agata Czachorowska.

Wniosek o Nagrodę Burmistrza dla Michała Zduńczyka – ucznia klasy VIa

Michał jest uczniem wzorowym, niezwykle sumiennym i rzetelnym, o dużej kulturze osobistej. Zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności stanowi dla niego nieustanne wyzwanie. Uczeń angażuje się w wiele konkursów, ma szerokie zainteresowania. Wyróżnia się pracowitością, obowiązkowością i kulturą osobistą. Cieszy się bardzo dobrą opinia nauczycieli. Otrzymał z zachowania ocenę wzorową. Otrzymał celujące i bardzo dobre oceny z przedmiotów nauczania i zdobył średnią ocen 5,82, zaś ze sprawdzianu klas VI otrzymał 39 pkt.
Chętnie uczestniczy w konkursach przedmiotowych i osiąga w nich sukcesy. Najważniejsze z nich to:

1)  Tytuł finalisty  w Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego na etapie wojewódzkim,
2)  Tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”,
3)
  Laureat – 3 miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie  przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus, sesja zimowa – dwukrotnie,
4)
  Laureat – 3 miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki Olimpus, sesja zimowa,
5)  I miejsce w powiatowym konkursie matematycznym „As 5-tych klas”,
6)
  II miejsce w powiatowym konkursie matematycznym „As  6-tych klas”,
7)
  I miejsce w kl. VI i II miejsce w kl. V w
8)
  I miejsce w konkursie z języka angielskiego w międzyszkolnej lidze  przedmiotowej w SP im. Polskich Noblistów w Goleszynie,
9)
   IV miejsce w powiatowym konkursie historycznym „Starożytna Grecja i jej mieszkańcy”
10) III miejsce w konkursie języka angielskiego organizowanym przez Niepubliczne Katolickie Gimnazjum w Sikorzu,
11)
 I miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „English Master” w Leonium,
12)
 I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Matematyki „Mistrz Rachunków” w Leonium.

Wniosek  o Nagrodę Burmistrza dla Agaty Czachorowskiej – uczennicy klasy VIa

Agata jest uczennicą wzorowa, niezwykle sumienna i rzetelna, o dużej kulturze osobistej. Zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności stanowi dla niej nieustanne wyzwanie. Rozwija swoje zainteresowania na różnych przedmiotach angażując się w  konkursy przedmiotowe, plastyczne i sportowe. Cieszy się bardzo dobrą opinią u nauczycieli. Otrzymała ocenę wzorową z zachowania. Otrzymała celujące i bardzo dobre oceny z przedmiotów nauczania i zdobył średnią ocen 5,82, zaś ze sprawdzianu klas VI otrzymał 37 pkt.

Aktywnie uczestniczy w zawodach sportowych oraz w konkursach przedmiotowych i osiąga w nich sukcesy:

1)  Awans do II etapu w ogólnopolskim konkursie kuratoryjnym z j. polskiego,
2)
  I miejsce w kl. VI w konkursie z języka polskiego w międzyszkolnej lidze  przedmiotowej w SP im. Polskich Noblistów w Goleszynie,
3)
  II miejsce stylem grzbietowym, Mistrzostwa Rejonu Płockiego w Pływaniu,
4)
  I miejsce stylem dowolnym, Powiatowe Zawody Pływackie
5)  I miejsce stylem dowolnym, Powiatowe Zawody w Pływaniu,
6)
  I miejsce, mini koszykówka dziewcząt  (zawody powiatowe),
7)
  II miejsce, mini koszykówka dziewcząt  (zawody rejonowe),
8)
  II miejsce, Młodzieżowy Sportowiec Roku 2011 Miasta Sierpca,
9)
  Nominacja w kategorii: Nadzieja Sportu Wśród Młodych Talentów, „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2011” (2012r.),
10)
II miejsce, konkurs plastyczny „Sposób na zdrowie”

16 czerwca 2014r. o godz.10 w CKiSZ odbyła się uroczystość wręczenia nagród, które mają formę pieniężnego stypendium w kwocie 750 zł. Jak co roku była to również okazja do krótkiej prezentacji artystycznej sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjów.
            Nagrodzonym uczniom ,,Trójki’’ – Michałowi Zduńczykowi i Agacie Czachorowskiej oraz ich najbliższym serdecznie gratulujemy i życzymy, aby spośród wielu dróg wybrali tę właściwą, która pomoże rozwinąć drzemiące w nich talenty i pasje.
            To wyjątkowe spotkanie było również okazją do rozstrzygnięc
ia i wręczenia nagród laureatom dwóch innych konkursów.
Klaudia Chrzanowska, ucz. kl.Vd zajęła II miejsce w V K
onkursie Fotograficznym ,,Sierpc w moim obiektywie’’.
Dwie najmłodsze uczennice klasy ,,0a’’ osiągnęły również niemały sukces w III Konku
rsie Plastycznym ,,Mój ulubiony zakątek w Sierpcu’’, zajmując:

Agata Malinowska – I miejsce
Julia Prorok – II miejsce

Wszystkim nagrodzonym uczniom  gratulujemy!