Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

NAJLEPSI POLONIŚCI Z „TRÓJKI”

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach, ale najbardziej prestiżowe i zarazem najtrudniejsze są Konkursy Przedmiotowe Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.
     W kategorii szkół podstawowych odbywają się one z języka polskiego, matematyki, i przyrody. Są trzy etapy tych zmagań: etap szkolny (85% rozwiązywalności), etap rejonowy   i etap wojewódzki (80% rozwiązywalności).

Już samo zakwalifikowanie się  do kolejnego etapu jest sukcesem i właśnie taki sukces przypadł w udziale trojgu  naszym uczniom, którzy przeszli do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Są to:

1.Różański Jakub (klasa VId) – nauczyciel opiekun p. Małgorzata Tyburska
2.Zduńczyk Michał (klasa VIa) – nauczyciel opiekun p. Irena Kalkowska
3.Czachorowska Agata (klasa VIa) – nauczyciel opiekun p. Irena Kalkowska

Zmagania na etapie szkolnym przebiegały pod hasłem „Wędrówki dalekie i bliskie”, a na etapie rejonowym „Podróże w czasie”. Uczestnicy zobligowani byli do poznania licznych, dodatkowych lektur, wykazania się umiejętnościami odczytywania, analizy i interpretacji tekstów kultury, posługiwania się pojęciami z zakresu nauki o literaturze, wykorzystania wiedzy o języku oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w różnych formach gatunkowych, np. listu, opisu, sprawozdania, pamiętnika, dziennika i innych.
        Powyższe wymagania mobilizowały do wielkiego zaangażowania samych uczniów, a także ich nauczycieli opiekunów.
       Cieszy fakt, że na etapie rejonowym nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki:
1.Zduńczyk Michał (klasa VIa) – 80%
2.Różański Jakub (klasa VId) – 67,5%
3.Czachorowska Agata (klasa VIa) – 50%
       Michał Zduńczyk zakwalifikował się do III wojewódzkiego etapu Konkursu i 25 stycznia 2014r. będzie reprezentował naszą szkołę w zmaganiach w Warszawie.
     Cieszymy się z dużego  sukcesu naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy i możemy bez przesady nazwać ich  najlepszymi polonistami z „Trójki”.