Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

NARODOWE CZYTANIE DZIEŁ ALEKSANDRA FREDRY

7 września 2013r. o godz. 1100 Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Sztuki zaprosiło mieszkańców Sierpca na Narodowe Czytanie Dzieł Aleksandra Fredry. Z tej niezwykłej propozycji chętnie skorzystali uczniowie „Trójki”, którzy pod opieką nauczycieli polonistów p. Małgorzaty Tyburskiej i p. Joanny Guzowskiej oraz wychowawców p. Elżbiety Kamińskiej i Anny Ozimkiewicz słuchali czytania fragmentów dzieł Fredry z wielką uwagą. Utwory mistrza pióra prezentowali znani sierpczanie i utalentowana młodzież. Pan burmistrz Marek Kośmider i p. dyrektor SP2 Hanna Kurta wybrali bajki, p. Zdzisław Dumowski czytał pamiętniki pt. „Trzy po trzy”, a p. Marek Zdrojewski wcielił się w rolę Papkina. Dyrektor MBP zapoznała słuchaczy z ciekawymi faktami z życia pisarza, dotyczyły one  twórczości i życia osobistego. Młodzież odgrywała znane sceny z komedii „Zemsta” oraz „Śluby panieńskie”. Na zakończenie wszyscy zaproszeni do czytania goście przytaczali śmieszne cytaty i aforyzmy. Oczywiście dzieci rozśmieszył następujący cytat:

„ Jeśli nie chcesz mojej zguby,
krokodyla daj mi luby”

Nauczycielkom do gustu bardziej przypadły słowa:

„Z kobietą nie ma żartów – w miłości czy w gniewie
      Co myśli nikt nie zgadnie; co zrobi nikt nie wie”.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs przygotowany przez przedstawiciela UM p. Mariusza Urbańskiego. Nasi uczniowie wzięli w nim aktywny udział i zdobyli większość nagród.

To było inspirujące spotkanie, które na długo zapamiętają jego najmłodsi uczestnicy.