Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Uczniowie ,,Trójki pamiętają’’

Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w opiekę nad miejscami pamięci narodowej. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu objęła opiekę nad pomnikiem Bohaterów Ziemi Sierpeckiej. Jest on usytuowany w pobliżu budynku szkoły, w parku im. Tadeusza Paciorkiewicza. Pomnik wzniesiono w 1972 roku ku czci Bohaterów Ziemi Sierpeckiej. Jest on hołdem złożonym poległym żołnierzom i partyzantom, którzy oddali życie za ojczyznę podczas II wojny światowej.

Dzień Wszystkich Świętych czy rocznica odzyskania niepodległości to wspaniała okazja, by zainteresować się przeszłością Polski i regionu – sierpczan i mieszkańców powiatu sierpeckiego. Uczniowie ,,Trójki’’ nie tylko w tych dniach, ale przez cały rok będą dbać o porządek, zapalać znicze i składać kwiaty pod pomnikiem. W ten sposób oddadzą hołd i wyrażą wdzięczność tym, którzy nauczyli nas, czym jest powinność wobec Polski  i swojego regionu. Naszym wychowankom uświadomimy, że ich patriotyzm to uczciwa praca, sumienna nauka i kultywowanie pamięci o bohaterach naszej historii. Ojczyzna to pamięć, historia narodu i nasza tradycja. Ojczyzna to również miejsca pamięci narodowej i pomniki.

Uczniowie klas IV c i VI a oraz członkowie koła teatralno-recytotorskiego złożyli kwiat i zapalili znicze pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Sierpeckiej.

Zabrałeś mi dzieciństwo a ono powraca
z chłopcem który biega po lesie za sójką
co mieszka raz wysoko albo całkiem nisko
po przeszłość trzeba wznieść się