Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Pasowanie na czytelnika

Dnia 22 stycznia 2013r roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego piękna uroczystość dla uczniów klas I – Pasowanie na czytelnika.
   Starsze koleżanki i koledzy z koła teatralno – recytatorskiego „Figielek” przygotowały bardzo interesujący program poetycko – muzyczny dla pierwszoklasistów. Pani Jolanta Chyżyńska powitała przybyłych gości: panią dyrektor Grażynę Krawczyńską, panią wicedyrektor Alinę Stawiską oraz wychowawców klas I i dzieci.
   Krasnale i Wróżka zabrały dzieci do krainy bajek, w której każdy mógł spełnić swe marzenia.
   Był też Kot w butach, Czerwony Kapturek i Pinokio.
   Najważniejszą osobą była jednak Książka– bohaterka uroczystości, dzięki której dzieci zostały uroczyście pasowane na czytelników szkolnej biblioteki. Pierwszaki także zaprezentowały się doskonale, gdyż odgadły wszystkie zagadki przygotowane przez starszych uczniów.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie:

„My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika,
traktować z powagą.

Od tej pory nasze pierwszaki stały się przyjaciółmi i rycerzami książki oraz pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Mogą już samodzielnie wypożyczać książki.
   Na zakończenie uroczystości klasy pierwsze otrzymały piękne dyplomy na pamiątkę pasowania na czytelników.

Opracowanie:

Jolanta Chyżyńska