Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

„Witajcie w mojej krainie,
                                                               co z książek pięknych słynie.”

W dniu 12 lutego 2014 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. W tym roku uroczystość odbyła się w bibliotece szkolnej, co sprzyjało stworzeniu kameralnej i przyjaznej atmosfery podczas pierwszego kontaktu dzieci z biblioteką i książką. Część artystyczną przygotowali członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Krasnale zachęcały pierwszoklasistów do wypożyczania i czytania książek. Tradycyjnie główną bohaterką przedstawienia była książka, która przekazała słuchaczom wiele cennych i mądrych rad. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie rozwiązywali zagadki literackie.
        Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością wierszyków, bajek i baśni.
        Uczniowie poznali bibliotekę i jej zbiory a przede wszystkim nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Następnie złożyli przyrzecznie i zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom, kolorową zakładkę oraz wypożyczyli pierwszą książeczkę.

Życzymy miłej lektury!