Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

„Wehikułem czasu do starożytnej Grecji”

Gimnazjum Publiczne im. biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu 17 marca 2012r. zorganizowało dzień otwarty. Gospodarze przewidzieli wiele atrakcji dla szóstoklasistów, w tym różne konkursy wiedzowe. Uczniowie mogli sprawdzić się między innymi w konkursie polonistycznym.  Jego zakres był dosyć szeroki, obejmował treści z mitologii greckiej, ale także sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, formułowania krótkich wypowiedzi oraz zagadnień gramatycznych i ortograficznych,  czasami wykraczających poza program nauczania. Spośród 20 uczestników z różnych szkół powiatu sierpeckiego  sześcioro uczniów „ Trójki” uzyskało tytuł laureata.                    Oto rewelacyjne wyniki:

I miejsce Jan Domański klasa VIb

I miejsce Piotr Wojda klasa VIb

II miejsce Maciej Koziczyński klasa VIb

III miejsce Patryk Barański klasa VIb

III miejsce Wiktor Pikulski klasa VIb

Wszystkich wyżej wymienionych uczniów przygotowała pani Małgorzata Tyburska.

III miejsce zajęła również Anna Żuławnik, uczennica klasy VIa ( nauczyciel przygotowujący – p. Grażyna Gałązka)

Gratulujemy serdecznie uczniom i nauczycielom.

„Ojczyzna Polszczyzna”

31 marca 2012r. w Szkole Podstawowej w Goleszynie odbył się międzyszkolny konkurs polonistyczny „ Ojczyzna – Polszczyzna” „ Swetr czy sweter?” Czy znasz język ojczysty? Do rywalizacji stanęło około 40 uczniów z okolicznych szkół podstawowych.

Chętni uczniowie mogli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi poprawności językowej. Naszą szkołę reprezentowała 13-osobowa grupa uczniów z klas IV- VI, którzy chcieli się sprawdzić , a także poświęcić swój wolny czas, ponieważ konkurs odbywał się w sobotę.

Wyniki zmagań okazały się wyjątkowo udane dla naszych dzieci. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Antoszewska z klasy VIc (nauczyciel przygotowujący – p. G.Gałązka). II miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Czarneckiej z klasy Vd ( nauczyciel przygotowujący – p. M Tyburska). Także punktowane V miejsce zajął Cezary Kowalski uczeń klasy VIb ( nauczyciel przygotowujący – p. M Tyburska). Laureaci otrzymali piękne dyplomy               i nagrody książkowe. Jesteśmy dumni z osiągnięć młodych polonistów.

W czasie wyjazdu do Goleszyna opiekę nad uczniami sprawowała pani Małgorzata Tyburska.