Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Powiatowy Konkurs języka Angielskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna

"CHARMING ENGLISH"

Dnia 17 kwietnia 2012r. o godzinie 9 w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył sie III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza Anglojęzyczna "CHARMING ENGLISH".

Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z ośmiu szkół Powiatu Sierpeckiego, takich jak: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa Nr 2
w Sierpcu, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Osieku, Szkoła Podstawowa
w Zawidzu Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Goleszynie, Szkoła Podstawowa w Jeżewie, Szkoła Podstawowa w Gójsku oraz Szkoła Podstawowa
w Szczutowie.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Kategoria I: klasy I-III, w której udział wzięło  20 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce - Nadia Chochlińska Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Sierpcu
II  miejsce - Żaneta Pietrzyk Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym
II miejsce - Jakub Wierzbicki Szkoła Podstawowa w Goleszynie
III miejsce - Szymon Olszewski Szkoła Podstawowa w Goleszynie

W kategorii II: klasy IV-VI udział wzięło 13 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku oryginału. Laureatami w tej kategorii zostali:
I miejsce - Aleksandra Pyrzanowska Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym
II miejsce - Norbert Komorowski  Szkoła Podstawowa w Osieku
III miejsce - Julia Góralska Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Sierpcu

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej, serdecznej atmosferze.  Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych jak  i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy,  nagrody książkowe oraz drobne upominki. Natomiast  nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania  za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie oraz  ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.