Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Powitanie Wiosny

21 marca dzieci z grupy przedszkolnej ,,0 A” zebrały się przed szkołą i wyruszyły na wycieczkę. Zabrały ze sobą Marzannę, którą wykonały na zajęciach. Trasa wycieczki prowadziła nad rzekę, aby pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosnę. Nad wodą dzieci śpiewały piosenki, mówiły rymowanki. By tradycji stało się zadość słomiana panna została podpalona i wrzucona w nurt rzeki, zabierając ze sobą wszystkie zmartwienia i kłopoty.   W drodze powrotnej przedszkolaki obserwowały przyrodę budzącą się do życia. Widziały kosmate bazie na leszczynie, żółte forsycje, a w ogrodach pierwsze wiosenne kwiaty. Słońce w tym dniu przygrzewało bardzo mocno. To był piękny i radosny pierwszy dzień wiosny.