Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Warszawy  - 11. 05. 2012 r.

Już kolejny raz uczniowie klas VI d; VI e i V a wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Tym razem zwiedziliśmy podwarszawski Powsin oraz Centrum Nauki Kopernik. Znaleźliśmy również czas na dobrą zabawę w Fantasy Park.

W Powsinie zwiedziliśmy Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk. Jest to przepiękny ogród, który zajmuje powierzchnię 40 hektarów. Można tam zobaczyć kolekcję roślin drzewiastych, użytkowych, ozdobnych i tropikalnych oraz kolekcję flory polskiej. Nam  szczególnie podobały się rośliny tropikalne zgromadzone w ogromnych szklarniach. Zobaczyliśmy owocujące drzewa mandarynek, figowca, grejpfruta, melona oraz ogromne agawy, kaktusy, kolekcje tropikalnych kwiatów. Zostaliśmy zauroczeniu ogromem barw i kształtów  roślinnych. Bardzo interesująca w Parku jest także architektura – mostki, liczne stawy.

W Centrum Nauki KOPERNIK mogliśmy „dotknąć wiedzy”. Interaktywne urządzenia sprawiły, że mogliśmy przeprowadzać doświadczenia w ramach wystaw: Człowiek
i środowisko; Świat w ruchu; RE: generacja; Korzenie cywilizacji.

Dopełnieniem dnia pełnego wrażeń był pobyt w Fantasy Park i czas na wspaniałą zabawę na ogromnym placu zabaw.

M. Gajda
H. Kalkowska