Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Program edukacyjny
"POZWÓLMY PTAKOM MIESZKAĆ OBOK NAS"

W roku szkolnym 2013/2014 członkowie Szkolnego Koła LOP wzięli udział w V edycji  programu edukacyjnego  POZWÓLMY PTAKOM MIESZKAĆ OBOK NAS realizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc. Nasi uczniowie  wzięli  udział w konkursie ornitologicznym „Ptaki obszarów NATURA 2000 Mazowsza i Ziemi Kutnowskiej".
        Celem programu było upowszechnienie wiedzy o sieci NATURA 2000, poznanie różnorodności gatunkowej ptaków, dla których wyznaczono obszary ochrony NATURA 2000 na Mazowszu i Ziemi Kutnowskiej, edukacja ekologiczna w zakresie przyrodniczych obszarów NATURA 2000  oraz konieczności ochrony zagrożonych gatunków i siedlisk.
       Nasi uczniowie wykonali prace opisowe na powyższy temat, dowolnymi technikami prace plastyczno – techniczne oraz wykonali własne zdjęcia – czyli prace fotograficzne.
       Podsumowanie V edycji  programu POZWÓLMY PTAKOM MIESZKAĆ OBOK NAS odbyło się 4 grudnia 2013r. w Zespole Szkół nr 3 w Płocku.
         Uczeń z naszej szkoły Mateusz Turalski z kl. Vd został laureatem I miejsca. Uczeń wraz z opiekunem – Barbarą Woźnicką  wziął udział w wykładzie „Bogactwo awifauny obszarów NATURA 2000” pani Aleksandry  Ałtowskiej – Regionalnego  Dyrektora  Ochrony Środowiska  w Warszawie.
         Dla wszystkich laureatów  oraz Opiekunów odbyło się także  szkolenie na temat  „Typy siedlisk leśnych w Polsce  z wyszczególnieniem obszarów szczególnie cennych” przeprowadzone przez   Małgorzatę   Włoczkowską  - starszego  specjalistę  ds. Lasów  Niepaństwowych  i Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Płock.
         Dla laureatów II I III miejsca uroczyste podsumowanie konkursu ornitologicznego nastąpiło 11 grudnia 2013r. w Centrum Kultury i Sztuki.  Burmistrz miasta Sierpc  Marek Kośmider wręczył nagrody uczniom, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie.

Z klas I - III  laureatami  II miejsca   zostali następujący uczniowie:   Kinga Wasilewska kl.IIIa
Maciej Matuszewski  kl.IIb
Natalia Meller kl.IId

laureaci  III miejsca to:
Kinga Skowrońska kl.II B
Marcin Wojda kl.IId
Aleksandra Kowalska kl.IIIc

wyróżnienia otrzymały:
Wiktoria Michalska kl.II a
Weronika Michalska kl.IIa

Z klas IV – VI laureatami II miejsca zostali:
Nadia Gajdkowska kl.Vd