Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

„Dolina rzeki Sierpienicy pod lupą badaczy z Trójki”

Pod takim właśnie tytułem odbyła się 26 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny „Sierpeccy badacze”, komponent I „Nasza fauna i flora”. Była ona skierowana do całej społeczności szkolnej. Badacze z „Trójki” zaprezentowali imponujące efekty swoich działań.

Na początku szkolny koordynator projektu pani Barbara Woźnicka przypomniała zebranym założenia ogólne projektu jako całości oraz  przedstawiła poszczególne zespoły i ich opiekunów  z naszej szkoły.

Efekty zaprezentowano w bardzo różnorodny sposób. Było piękne słowo poetyckie, piosenki ułożone przez uczniów, wywiady z ekspertami, dowcipy, konkretne dane statystyczne dotyczące gatunków roślin i zwierząt występujących nad Sierpienicą. W czasie prezentacji multimedialnej widzowie mogli podziwiać zdjęcia okazów roślin i zwierząt,  fotograficzną dokumentację ciekawych zajęć, warsztatów, spotkań z ekspertami oraz wycieczek tematycznych.

Na podkreślenie zasługuje także piękna, letnia dekoracja, która dodatkowo potęgowała odbiór prezentowanych treści.

Uczniom i nauczycielom, którzy nie uczestniczyli w projekcie uroczystość bardzo się podobała, o czym dobitnie świadczyły ich spontaniczne reakcje i gromkie brawa. Badacze z „Trójki” natomiast cieszyli się, że mogli wszystkim przybliżyć faunę i florę Doliny Rzeki Sierpienicy i w występ włożyli całe serce.

Katarzyna Wesołowska i Dagmara Tyndorf
Zespół humanistyczno-dziennikarski