Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

-  Do widzenia, lesie zielony,
 do widzenia, rzeko pluszcząca,
do widzenia, szpaki i wrony

żeglujące wysoko do słońca.

- Witaj, szkoło, oto wracamy.
Żegnaj, piasku nad sinym morzem.

Już ze ścian białymi skrzydłami
      Sfruwa do nas szkolny orzeł.

„Wracamy”

1 września w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny – 2013 / 2014. Znów ożyły szkolne mury, a ,,Trójka’’ wypełniła się  dziecięcym gwarem.

Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyło w mszy świętej w sierpeckiej Farze. Obecność sztandaru szkoły nadawała charakteru podniosłości i wyjątkowości. Następnie uczniowie klas IV-VI spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Dla wielu była to również okazja do rozmów z rówieśnikami po dwóch wakacyjnych miesiącach.

Najwięcej emocji i przeżyć wyrażały twarze rodziców i najmłodszych uczniów – pięcio- i sześciolatków z klas ,,zerowych’’ oraz pierwszoklasistów. W małej sali gimnastycznej spotkali się z Dyrekcją szkoły oraz opiekunami. W tym roku są to : klasa OA – pani Chyżyńska Ewa Iwona; klasa OB - pani Żuławnik Anna; klasa IA – pani Kazimierowska Anna; klasa IB – pani Agacińska – Łukasiak  Teresa Barbara; klasa IC - Joanna Lewandowska.

Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska w ciepłych słowach powitała uczniów i rodziców oraz przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Wspólne chwile w szkole umilił występ naszych wychowanków, którzy doskonalą swoje umiejętności w szkole tańca ,,Art dance’’. W dalszej części spotkania uczniowie, pod opieką wychowawców, przeszli do swoich nowych sal lekcyjnych i zasiedli w ławkach, w których spędzą trzy najbliższe lata.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli podwoje ,,Trójki’’ życzymy, aby zawsze przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy i uczyli się z przyjemnością, a w nauczycielach znajdowali zrozumienie i pomoc.