Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

,,Do widzenia, lesie zielony,
Do widzenia, rzeko pluszcząca.
[…] Witaj szkoło, oto wracamy…’’.

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu. Wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień.
            1 września Pani Dyrektor Grażyna Krawczyńska oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyło w uroczystej mszy świętej w sierpeckiej Farze. Obecność sztandaru szkoły nadawała charakteru podniosłości. Następnie, w murach szkoły, uczniowie klas II – VI spotkali się z wychowawcami. Przyszedł czas na powakacyjne przywitanie kolegów i, niestety, na zapisanie planu lekcji na pierwszy dzień nauki.
            Po raz pierwszy mury szkoły przekroczyli nowi uczniowie oddziałów przedszkolnych. Tego dnia pierwszoklasiści również rozpoczęli   swoją edukację w ,,Trójce’’. W małej sali gimnastycznej, w obecności sztandaru szkoły, Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów  rodziców oraz przedstawiła wychowawców klas pierwszych. W dalszej części spotkania uczniowie, pod opieką wychowawców, przeszli do swoich nowych sal lekcyjnych i zasiedli  w ławkach, w których spędzą trzy najbliższe lata.
            W rozpoczynającym się roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów: nauczycielom wyrozumiałości oraz cierpliwości, a uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i prawdziwych szkolnych przyjaźni, które przetrwają długie lata.