Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wizyta w Sejmie

3 i 10 grudnia 2013roku uczniowie klas Va,b,c,d oraz IVc uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której celem była wizyta w Sejmie i Senacie. Dzieci obejrzały wnętrza polskiego parlamentu, które dotychczas znały z migawek telewizyjnych. Wędrując sejmowymi korytarzami, uczniowie mogli spotkać znanych polityków i dziennikarzy. Każda z grup odwiedzających Sejm miała niemałą atrakcję. 3 grudnia, z dziennikarskich loży, uczniowie obserwowali obrady Sejmu, byli świadkami dyskusji, głosowań dotyczących ustaw wagi państwowej. Druga grupa uczniów spotkała się z panią Julią Piterą. Posłanka ciekawie i niezwykle barwnie opowiadała o swoich doświadczeniach i codziennym życiu ludzi, na których spoczywa niezwykła odpowiedzialność. Dzieci miały też okazję zadawania pytań. Wizyta w Sejmie była wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o zasadach funkcjonowania demokratycznego państwa oraz historii parlamentaryzmu.
            Znaki nadchodzących świąt były widoczne również w budynku przy ulicy Wiejskiej. Uczniowie podziwiali dwie piękne choinki, których wystrój miał polskie, biało - czerwone akcenty. Jedno drzewko srebrzyło się bielą, drugie zaś przykuwało wzrok czerwonymi bombkami i ozdobami.
            Obie wycieczki uczniów do Sejmu były możliwe dzięki zaangażowaniu pani Doroty Ossowskiej, za co jej serdecznie dziękujemy.