Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

„My się szkoły nie boimy,
choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy,
bo nauki nadszedł czas”.

W tym roku szkolnym wszystkie pierwszaki, machając kolorowymi chusteczkami, rozpoczęły uroczystość ślubowania. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska  przywitała zebranych gości i życzyła naszym pierwszoklasistom dużo wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz samych piątek i szóstek. Starsze koleżanki zapewniły maluchy, że zawsze będą im służyć dobrą radą i  pomocą, bo przecież wszyscy należą do wielkiej, szkolnej rodziny. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły i zostały pasowane przez panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły. Wychowawczynie klas pierwszych wręczyły dzieciom legitymacje szkolne. Na koniec na pierwszaków czekała miła niespodzianka - prezenty od pani Dyrektor. Całej uroczystości towarzyszył miły nastrój  i wzruszenie rodziców oraz dziadków, którzy licznie przybyli na naszą uroczystość.