Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
pt. „W krainie bajtów”

Podczas dni profilaktycznych  uczniowie klas II i III wzięli udział w spektaklu  pt. „W krainie bajtów”, ukazującym zagrożenia wynikające z kontaktu ze współczesnymi mediami.
    Aktorzy teatru profilaktycznego „Inspiracja” z Krakowa w satyryczny sposób przekazali młodym widzom opowieść o dziecku, które cały swój wolny czas spędzało  przed komputerem  lub  przed telewizorem. Aż pewnego dnia obudziło się w wygenerowanej przez komputer  wirtualnej rzeczywistości, świecie niezbyt przyjemnym  i zaludnionym przez mało przyjaźnie nastawione „stwory”: Złodzieja Czasu, Wirusy i  tajemniczego Sieciowego Potwora.

Bohater w porę uświadomił sobie, że powoli staje się robotem.
Dochodzi do wniosku, że czas wracać do rzeczywistości i bezpiecznego domu.
      Aby tego dokonać,  musiał jednak wykonać trudne zadanie: nauczyć się wykorzystywać współczesne media z pożytkiem, poradzić sobie
z przejawami agresji i pozbyć się jej w relacjach z innymi.  W jego życiu zachodzą zmiany: uczy się bezpiecznie posługiwać Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać dla dzieci. Z pomocą  „Mistrza”  uczy się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, które są  warunkiem,  by mógł powrócić do rzeczywistego świata.
      M y – dorośli musimy przekazywać dzieciom, że z Internetu należy korzystać w sposób bezpieczny. Jest to doskonała kopalnia wiedzy, miejsce do zabawy, nauki i komunikowania się. Jednakże jak każda globalna sieć może zostać wykorzystywana do celów dobrych, ale i do złych. Oprócz zalet sieć ma także swoje ciemne strony. Stąd zadanie osób dorosłych -  dbanie, by dzieci były bezpieczne,  wędrując po świecie wirtualnym, podobnie jak dbamy o ich bezpieczeństwo w świecie realnym. Niejednokrotnie świat wirtualny stanowi dla młodego człowieka większe zagrożenie. I o tym właśnie należy pamiętać.