Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Spotkanie uczniów klas IV – VI

z Panem Tomaszem Krukowskim

Dyrektorem Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu stały się spotkania z p. Tomaszem Krukowskim Dyrektorem Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

W tym roku zajęcia odbyły się w dniach 8, 10,12 kwietnia 2013 roku. Pan Krukowski przeprowadził cykl niezwykle ciekawych prelekcji dla uczniów kl. IV – VI, które dotyczyły historii Sierpca. Zajęcia były atrakcyjne i interesujące, a dodatkowym walorem była prezentacja multimedialna i pokaz ciekawych eksponatów przyniesionych przez pana dyrektora.

Uczniowie z ogromną uwagą i zaciekawieniem słuchali prelegenta, dzięki czemu dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego miasta. Pan Tomasz opowiadał o historii miasta z wielka pasją. Jego prelekcja dotyczyła m.in. wielokulturowości XIX – wiecznego Sierpca, losów ludności zamieszkującej go w czasie I i II wojny światowej, a także współczesnego życia sierpczan.

Była to doskonała lekcja wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Na pewno przekonała uczniów, że historia to nie tylko fakty i daty, ale przede wszystkim fascynująca opowieść o przeszłości i teraźniejszości.

Mamy nadzieję, że za rok ponownie przeniesiemy się w podróż w przeszłość.