Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Spotkanie integracyjne dla uczniów klas IV

29 sierpnia 2014r. po raz pierwszy w SP nr 3 odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów klas IV. Uczestniczyło w nim 45 dzieci, chętni rodzice oraz 4 nauczycieli - p. M. Tyburska, p. E. Rycharska, p. M. Wojciechowska (wychowawczynie) i p. Marta Wiśniewska (nauczyciel matematyki).
        Rozpoczęcie drugiego etapu kształcenia wiąże się z większym stresem. Przed uczniem starszym stawiane są nowe, nieznane, a przez to budzące obawy zadania. Powyższe spotkanie służyło niwelowaniu negatywnych emocji, wynikających  z tej trudnej sytuacji szkolnej.
        Na sali gimnastycznej zebranych przywitała pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska, przedstawiła wychowawców i nauczycieli, którzy będą uczyć w poszczególnych klasach. Następnie harcerki zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. W dużym kręgu i  w małych kółeczkach uczniowie zapomnieli o stresie i świetnie się bawili.  Następnie dzieci wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, aby kontynuować proces poznawczy.
       Dzieci zapoznawały się ze swoimi nowymi salami.
     Panie  wychowawczynie przygotowały interesujące zabawy integracyjne pozwalające na lepsze poznanie.  Opowiedziały uczniom o nowych wyzwaniach, przedstawiły innowacje z matematyki i z j. polskiego, które będą prowadzone w klasie IV po raz pierwszy.
         Spotkanie okazało się bardzo udane.
        Warto je kontynuować w przyszłości.