Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

25-LECIE SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

– SPOTKANIE

Z PANEM BURMISTRZEM JAROSŁAWEM PERZYŃSKI

11 marca 2015r. doszło do niezwykłego spotkania społeczności Szkoły Podstawowej nr 3  z panem burmistrzem Jarosławem Perzyńskim. Niezwykłego  gościa ciepło powitała pani dyrektor Grażyna Krawczyńska.

Na początku pan burmistrz opowiedział zebranym o dotychczasowych osiągnięciach Rady Miasta w  poszczególnych kadencjach. Wykorzystał do tego celu ciekawą prezentację multimedialną.

Kolejną część spotkania poprowadził rzecznik pan Arkadiusz Meler, Uczniowie mogli zadawać pytania. Były one bardzo różnorodne, część dotyczyła planów na najbliższy czas. Dzieci pytały o nowe place zabaw, ścieżki rowerowe , skate park, lodowisko, kręgielnię, boiska, a nawet schronisko dla zwierząt. Okazało się, że w najbliższej przyszłości, czyli do końca roku 2016r. zaplanowano powstanie skate parku oraz ścieżek rowerowych wzdłuż nowych lub remontowanych ulic. Nasz gość podkreślił, iż takie pomysły jak park linowy czy kręgielnia mogą zrealizować firmy prywatne. Tym bardziej, iż Sierpc stanie się miastem przyjaznym dla drobnej przedsiębiorczości. W tym celu spotyka się on z osobami decyzyjnymi, czyli marszałkiem, wojewodą, starostą.

Interesujące były także pytania dotyczące blasków i cieni pracy na stanowisku burmistrza. Pan Jarosław Perzyński podkreślił, iż bardzo nie lubi biurokracji i męczy go podpisywania setek dokumentów. Natomiast wiele satysfakcji sprawiają mu spotkania z mieszkańcami oraz konkretne rozwiązania dotyczące ich spraw.

Nie zabrakło miłych wspomnieć związanych z edukacją w murach naszej szkoły. Zgromadzone dzieci dowiedziały się, iż ulubionym przedmiotem szkolnym pana burmistrza była matematyka, równie chętnie reprezentował szkołę w zawodach sportowych. Zachęcał uczniów do działań charytatywnych oraz do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Uczniowie dowiedzieli się również, że czas pracy burmistrza jest bardzo długi, nie ma się na tym odpowiedzialnym stanowisku  zbyt wiele czasu wolnego dla rodziny i przyjaciół. Dokonując podsumowania swoich wypowiedzi, gość stwierdził , iż może nie do końca  tak sobie wyobrażał pracę na stanowisku burmistrza miasta, ale jest bardzo zadowolony z  efektów trzech pierwszych miesięcy sprawowania urzędu.

Pan burmistrz został obdarowany przez panią dyrektor pamiątkami z logo szkoły.

Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia zespołów klasowych z przybyłym gościem.