Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x768

Spotkanie z Dyrektorem Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc Panem Tomaszem Krukowskim

W kalendarz imprez naszej szkoły wpisały się spotkania z Panem Tomaszem Krukowskim – Dyrektorem Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Wśród nich są wycieczki po najciekawszych miejscach naszego miasta, co miało miejsce 22 marca 2011 roku. Natomiast 23, 24 i 25 marca Pan Tomasz Krukowski odwiedził nasza szkołę, w której poprowadził cykl ogromnie ciekawych prelekcji na temat dziejów i historii Sierpca. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, a także nauczycieli. Najbardziej dociekliwi byli czwartoklasiści, którzy zadawali mnóstwo pytań. Pan Tomasz Krukowski chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Prezentował też przeróżne zdjęcia naszego miasta – wczoraj i dziś.

Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a dzięki nim uczniowie są bogatsi        w wiedzę na temat historii i ciekawych miejsc naszego miasta.

Jolanta Chyżyńska

Joanna Guzowska

Uczniowie klas IV – VI składają podziękowania Panu Dyrektorowi Tomaszowi Krukowskiemu. Pana arcyciekawe prelekcje sprawiły, iż inaczej spoglądamy na przeszłość naszego miasta. Dzieje Sierpca jawią się nam jako zbiór niesamowitych zdarzeń, zagadek, sekretów. Historia naszego grodu to zaklęta w kamieniach, budynkach i miejscach opowieść. Uświadomił nam Pan, że historia dzieje się tu i teraz. Dziękujemy.