Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Osiągnięcie szóstoklasisty Piotrka

Wśród konkursów wiedzy i umiejętności z języka polskiego szczególną rangę ma Konkurs Polonistyczny organizowany pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Temat przewodni konkursu w roku 2012/2013 brzmi:

Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

(E. Schmitt, Oskar i pani Róża)

Każdy sukces w powyższych  zmaganiach jest szczególnie cenny. Tym bardziej cieszy fakt, że aż 23 uczniów naszej szkoły podjęło to trudne wyzwanie. Kilkoro uzyskało dobre wyniki, ale tylko uczeń klasy VId Piotr Ikier uzyskał wymagany próg 85% rozwiązywalności   i zakwalifikował się po kilku lach przerwy  do etapu rejonowego ( po wysłaniu jego pracy do weryfikacji przez komisję w Płocku). Etap rejonowy odbył się w Płocku 8 grudnia 2012r., a  4 stycznia 2013r. wyniki ukazały się na stronie internetowej. Niestety chłopiec nie znalazł się w etapie wojewódzkim. Warto jednak podkreślić fakt, że uzyskał aż 75% poprawnych odpowiedzi i tylko 5 % zabrakło mu do tak prestiżowego awansu. Chłopiec pod kierunkiem nauczyciela polonisty p. Małgorzaty Tyburskiej włożył bardzo dużo pracy w przygotowania do etapu szkolnego i rejonowego. Na dodatkowych zajęciach zapoznawał się z treściami i interpretacją wymaganych utworów poetyckich, samodzielnie czytał powieści, bajki, baśnie i mity. Rozszerzał wiadomości z gramatyki i ortografii, powyższe zadania wymagały dużego wysiłku od ucznia i nauczyciela. Gratulujemy sukcesu!!!!