Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x768

Dnia 28 stycznia 2010 roku odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Wiedzy Obywatelskiej, Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Ziemi Sierpeckiej. Do eliminacji przystąpiło 36 uczniów klas piątych wyłonionych w eliminacjach klasowych. Dla wszystkich uczestników opracowano test składający się z 25 pytań zamkniętych i 7 zadań otwartych dotyczących wiedzy obywatelskiej, wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz historii Sierpca. Na podstawie testu wyłoniono dziesięciu najlepszych uczniów ze wszystkich klas piątych.

Byli nimi:

Szymańska Katarzyna kl. V
Wilkowska Adrianna kl. Vc
Tucholski Michał kl. Va
Goździkowski Przemysław kl. Ve
Mróz Magdalena kl. Vd
Gierczak Nina kl. Vc
Filipkowski Sebastian kl. Vc
Dąbrowski Mateusz kl.V a
Lewandowski Damian kl. Vd
Dołasiński Michał kl. Va

Szkolny finał konkursu nastąpił dnia 16 lutego 2010 roku. Rozpoczął się o godzinie 1000. Zmagania uczestników miały miejsce w pięknie przygotowanej Sali gimnastycznej, przy wsparciu kibiców – uczniów klas piątych oraz pod okiem komisji konkursowej w składzie:

przewodnicząca – p. dyr. Tomasz Krukowski
członkowie: p. dyr. Alina Stawiska
                    p. Anna Ozimkiewicz

Dla wszystkich uczniów biorących udział w szkolnym finale tego konkursu przygotowano 10 zestawów po 5 pytań, które uczniowie wybierali drogą losowania. Wszystkie zdobywane przez uczniów punkty były notowane na tablicy. Wreszcie wyłoniono najlepszych!

Są to:

1.Szymańska Katarzyna – 45 pkt.

2.Tucholski Michał – 45 pkt.

3.Dołasiński Michał – 43 pkt.

4.Wilkowska Adrianna – 42 pkt.

W/w uczniowie będą reprezentowali szkołę w miejskim finale tego konkursu dnia 26 marca 2010 roku.

Uczniowie: Goździkowski Przemysław i Lewandowski Damian zajęli V i VI miejsce i znajdują się na liście rezerwowej ( jeśli zdarzyłaby się nieprzewidziana sytuacja wśród laureatów szkolnego finału).

Koordynator konkursu

Jolanta Chyżyńska