Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Warszawy

Głównym realizatorem edukacji obywatelskiej jest szkoła. Kształtowanie młodych osób w zgodzie z wartościami takimi jak równość, solidarność, aktywność społeczna, tolerancja itp. jest podstawą budowy demokratycznego, obywatelskiego społeczeństwa. Nasze społeczeństwo potrzebuje ludzi, którzy będą umieli aktywnie i z zaangażowaniem tworzyć rzeczywistość społeczną.
    Świadomość swoich praw, umiejętność dyskusji, krytycznego myślenia, współdziałania i rozwiązywania konfliktów są kompetencjami niezwykle istotnymi we współczesnym świecie.
      W związku z tym uczniowie klas V a; V d; VI b 8 stycznia 2013 roku pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzali Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
      Wizyta doszła do skutku dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy od Pani Poseł Julii Pitery. Pani Poseł osobiście powitała uczniów w Sejmie. Opowiedziała o pracy posłów. Wspólnie z pracownikiem Wszechnicy Sejmowej Pani Poseł oprowadziła nas po sejmowych korytarzach.
       Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali „Kronikę Sejmową”- specjalne okolicznościowe wydawnictwo.
        Po emocjach związanych z wizytą w Sejmie przyszedł czas na relaks. Dostarczyła go wizyta w Muzeum Techniki. Tu uczniowie zobaczyli: stare rowery czyli bicykle, motory, pierwsze samochody, które napędzane były parą wodną. Największą atrakcją był pierwszy polski komputer. O jego historii mówił nie tylko przewodnik, ale też uczniowie kl. Vd, którzy okazali się znawcami historii informatyki. Ogromną radość sprawiła uczniom możliwość siedzenia w samochodach, które grały w filmach. Na zakończenie pobytu w Muzeum Techniki uczniowie uczestniczyli w pokazie dotyczącym budowy ciała ludzkiego.

Wycieczka do Warszawy okazała się interdyscyplinarna, bo połączyła różne dziedziny wiedzy: historię, wiedzę o społeczeństwie, technikę, biologię, matematykę, informatykę.

Opiekunowie:
                                                       Dorota Ossowska