Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Warszawy

W piękny, słoneczny, wrześniowy poranek uczniowie klas Vd, VIa, VId i VIe Wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmie i Senacie. Dzieci obejrzały wnętrza polskiego parlamentu, które dotychczas znały z migawek telewizyjnych. Była to również okazja do poszerzenia wiedzy o zasadach funkcjonowania państwa demokratycznego oraz poznania historii polskiego parlamentaryzmu. Wędrując sejmowymi korytarzami, uczniowie mieli okazję spotkać znanych polityków i dziennikarzy.

Odmienną  w charakterze była druga część pobytu w stolicy. Dzieci podziwiały skąpany w słońcu park łazienkowski i pomnik Fryderyka Chopina. Wszystkich zachwycił Pałac na Wodzie – perła warszawskiej architektury. Uczniowie z zachwytem oglądali klasycystyczne wnętrza pałacu oraz bogatą kolekcję obrazów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wycieczka była okazją, by jeszcze lepiej poznać ważne i urokliwe miejsca naszej stolicy.

G. Gałązka

I. Kalkowska