Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wigilia i Jasełka

Nadszedł grudzień, a z nim święta Bożego Narodzenia. Choć lekcje odbywają się normalnym rytmem, to każdy z nas - dorośli i dzieci myśli o tym czarodziejskim czasie, o prezentach, choince i chwilach spędzonych z najbliższymi.
      Dwudziestego grudnia 2012 roku tradycyjnie odbyło się spotkanie wigilijne pracowników szkoły oraz nauczycieli emerytów. Swoją obecnością zaszczycili nas również ksiądz Dziekan Andrzej Więckowski oraz ksiądz  Stanisław  Zarosa.
Gośćmi spotkania byli także radni: pan Zdzisław Dumowski i p. Wojciech Mielczarek oraz Przewodniczący Zarządu Osiedli nr 1 i nr 2 panowie: Tomasz Kowalski i Zbigniew Długokęcki.
       Pani Dyrektor Grażyna Krawczyńska w ciepłych słowach powitała wszystkich i złożyła świąteczne życzenia. Towarzyszyło im przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Zgodnie ze staropolskim obyczajem było dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Jasełka w wykonaniu uczniów klas: IIb, II c i IV d  nadały spotkaniu jeszcze bardziej uroczysty charakter.
        Istotę świąt niezwykle trafnie wyraził w poetyckich słowach Patron naszej szkoły - ksiądz Jan Twardowski, który zapytany o sens świąt odpowiedział, że Boże Narodzenie jest:

,,Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa.
  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
  Dlatego, żeby sobie przebaczać".