Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Jasełka  z Małym Księciem - 2013

Niech dar betlejemskiej nocy
wypełni Wasze serca
 pokojem i radością.
A Boża moc towarzyszy
przez wszystkie dni
Nowego Roku.

Głębokie, duchowe przeżycia towarzyszyły wszystkim uczestnikom Spotkania Wigilijnego, które odbyło się 19 grudnia 2013r. w naszej szkole.
     Piękne dekoracje wykonane przez rodziców, blask choinkowych świec stworzyły  niezwykły klimat do refleksji nad tajemnicą narodzin KRÓLA, który jest MIŁOŚCIĄ.
     Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem siostry Patrycji i wychowawczyni       p. Ewy Rycharskiej (we współpracy z p. Arturem Tyndorfem i p. Małgorzatą Sajewską wraz z uczniami klasy IIb) zabrali przybyłych , tj. zaproszonych gości, nauczycieli emerytów, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych  w podróż z Małym Księciem, w poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wartości w życiu.
      Występujący uświadomili zebranym,  po co są Święta Bożego Narodzenia. To nie tylko życzenia,  łamanie się opłatkiem, stół wigilijny z siankiem i białym obrusem.

Najważniejsze jest to – aby w naszych sercach narodziła się
MIŁOŚĆ.

Na podkreślenie zasługują także piękne oraz  mało znane  kolędy, które po mistrzowsku zaśpiewały trzy solistki: Julka Żmijewska, Małgosia Wojtas i Julka Rokitowska, oczywiście zebrani także  włączali w poszczególne wykonania.
      Wyjątkowo wzruszającym momentem było uroczyste wniesienie betlejemskiego światełka pokoju przez harcerzy z naszej szkolnej drużyny.
      Po występie artystycznym, wszyscy uczestniczy przeszli do stołówki szkolnej, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości. Były życzenia, przemówienia, symboliczne przełamanie się opłatkiem i oczywiście poczęstunek.