Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wigilia i Jasełka

„ Nadejdzie kiedyś godzina,

żłóbek się w ołtarz zamieni,

śpij słodka Dziecino,

nim krzyż zgotuje Ci ziemia...”

„ŚWIĘTA NOC”

Pod takim właśnie tytułem odbyły się w naszej szkole Jasełka. Ta podniosła szkolna uroczystość miała miejsce 21 grudnia 2011r. na sali gimnastycznej. Odbiorcami była cała społeczność szkolna, uczniowie klas I-III oraz IV-VI, dyrekcja, nauczyciele oraz dostojni goście. Szczególnie ucieszyła wszystkich obecność księdza dziekana Andrzeja Więckowskiego.

Pod opieką katechetki siostry Patrycji oraz wychowawczyni p. Małgorzaty Tyburskiej uczniowie klasy Vb przygotowali wzruszające i niezwykle głębokie przemyślenia dotyczące ludzkiej egzystencji w kontekście narodzin Pana Jezusa.  Ponadto w programie znalazły się  kolędy wykonane  przez uczennice z różnych zespołów klasowych. Dwie czwartoklasistki zagrały nawet fragmenty pieśni bożonarodzeniowych  na saksofonie i klarnecie. W końcowym części spektaklu dzieci zatańczyły Matce Boskiej dostojnego poloneza. Taka różnorodność przekazu bardzo podobała się słuchaczom. Na podkreślenie zasługuje także piękna dekoracja wykonana przez p. Elżbietę Gożuk.

20 grudnia 2011r. w godzinach popołudniowych odbyła się Wigilia dla wszystkich  pracowników naszej szkoły. Honorowymi gośćmi byli ksiądz dziekan Andrzej Więckowski, dyrektor „Leonium” ksiądz Stanisław Zarosa oraz przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Piotrowska. Poza poczęstunkiem przewidziano także ucztę duchową. Pod opieką pani katechetki Aldony Tłusty uczniowie klasy Vd przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Jego mądre i głębokie treści stanowiły  doskonałe wprowadzenie w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.