Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Spotkanie wigilijne w SP3

Nadszedł grudzień, a z nim święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, 18 grudnia pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele oraz zaproszeni goście zebrali się na spotkaniu wigilijnym. Uczniowie klasy IVc zaprosili zebranych na jasełka, które przygotowali pod opieką  p. Aldony Tłusty i wychowawczyni p. Moniki Wojciechowskiej. Przesłaniem tegorocznych jasełek były słowa, które jak refren powracały do nas:

,,Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
              i  wyciągasz do niego rękę
              jest Boże Narodzenie’’.

Piękne polskie kolędy po raz pierwszy rozbrzmiewały w wykonaniu szkolnego chóru, którego opiekunem jest p. Małgorzata Puszcz.
        Drugą częścią spotkania była szkolna wigilia. Pani Dyrektor Grażyna Krawczyńska złożyła świąteczne życzenia. Towarzyszyło im przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Zgodnie ze staropolskim obyczajem wszyscy dzielili się opłatkiem, składali życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu.
        Życzymy wszystkim, niech nadchodzące Święta zaczarują kolorami, zapachami, wspomnieniami. Niech nadchodzący Nowy Rok poprowadzi drogą najlepszą z możliwych.