Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Z wizytą u Wodnika Szuwarka

22 kwietnia 2013 r. część uczniów kl. IIb i IIIa pod opieką pani Magdaleny Gajdy wybrało się do ogrodu pana Andrzeja Maszerowskiego, znanego sierpeckiej społeczności pod pseudonimem Wodnik Szuwarek. Chociaż wiosna przyszła z dużym opóźnieniem i nie rozpieszczała nas, tego dnia było wyjątkowo ciepło i słonecznie. Z pomocą pana Andrzeja szukaliśmy oznak wiosny i uczyliśmy się rozpoznawać i nazywać poszczególne gatunki roślin. A było ich wiele, np.: krokusy, zawilce, pierwiosnki, tulipany. Cieszyliśmy oczy mnogością stokrotek, które tworzyły rozległe polany wśród traw. Nie tylko dziewczynki ale i chłopcy zachwycali się zapachem fiołków.

Pan Maszerowski opowiadał nam również o bobrach mieszkających w Sierpienicy, które odwiedzają jego ogród. Byliśmy świadkami miłosnych zalotów żab w stawie pana Andrzeja. Po bardzo ciekawej lekcji botaniki i zoologii pełni wrażeń niechętnie wróciliśmy do szkoły.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia ogrodu Wodnika Szuwarka. Naprawdę warto!

Magdalena Gajda