Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

„Muzealni tropiciele z lodowiskiem w tle”

Tytuł powyższego artykułu wskazuje na dwie główne atrakcje, jakie czekały na uczniów klas IVa, IVb, VIb , którzy 12 marca 2015r. wybrali się na wycieczkę szkolną do Torunia. Tę wyprawę zorganizowały p. Małgorzata Tyburska, p. Ewa Rycharska, p. Ewa Tomaszewska.

W ramach uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego oraz realizacji innowacji pedagogicznej „ Spotkania z kulturą” uczestnicy wzięli udział w niecodziennej lekcji muzealnej pod znaczącym tytułem „ Muzealni tropiciele”. Zajęcia odbywały się w Muzeum Podróżników, a głównym „poszukiwanym” był podróżnik Tony Halik oraz fakty z jego niezwykłej biografii.

Uczniowie zostali podzieleni przez panią przewodnik na kilkuosobowe zespoły, każdy wybrał lidera i wszyscy ruszyli na podbój muzeum. Nie było łatwo zrealizować wyznaczone zadania. Oto niektóre z nich -  Odszukaj poniższy  motyw zdobniczy, które plemię Indian i w jakim kraju ozdabiało nim swoje stroje albo Wypisz nazwy pięciu państw, z których pochodzą eksponaty pokazane na wystawie w Muzeum Podróżników i  inne.

Takie zajęcia to ciekawy i efektywny sposób zdobywania wiedzy poprzez działanie oraz poprzez współdziałanie w zespole. Niektóre grupy bardzo harmonijnie współpracowały, lider potrafił rozdzielić zadania i efekty były zdumiewające. Lekcja służyła rozwijaniu pasji podróżniczych oraz poznawaniu kultur inny narodów.

Po rozrywkach intelektualnych przyszedł czas na aktywność fizyczną. Uczestnicy  mogli się sprawdzić na krytym lodowisku „Mentor sport”. Wielu z nich założyło po raz pierwszy łyżwy, a wiadomo, iż początki są trudne, a na lodzie dodatkowo dosyć bolesne. Można było zaobserwować liczne spektakularne upadki, z których jednak wszyscy się szybko podnosili i próbowali dalej. Po dwóch godzinach wszystkim trudno było opuścić lodową taflę.

Na zakończenie  nie mogło oczywiście zabraknąć spaceru po urokliwych uliczkach toruńskiej starówki, pamiątkowego zdjęcia z pomnikiem Mikołaja Kopernika w tle oraz zakupu i degustacji  pysznych toruńskich pierniczków.