Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Torunia

W dniu 4 listopada 2012 roku uczniowie z klasy IV d i III c  wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Orbitarium i Planetarium. Po seansie w Planetarium uczniowie wybrali się na spacer po Toruńskiej Starówce, odwiedzili fontannę z flisakiem i żabami, a podczas spaceru wypatrzyli na dachu kamienicy kota z legendy „O dzielnym kocurze, który bronił miasta”. Wielkie wrażenie wywarł na nich pomnik Mikołaja Kopernika i dom wielkiego, polskiego astronoma. Następnym punktem wycieczki było własnoręczne wyrabianie pierniczków w Muzeum Żywego Piernika. Po ich upieczeniu mistrz Bartłomiej mianował wszystkich na czeladników i wręczył certyfikat. Nasza wycieczka nie mogła się obejść bez zakupu prawdziwych toruńskich pierników.