Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Uczniowie Trójki w Łęczycy i Uniejowie!!!

Szósty  maja 2014 r. to dzień, który uczniowie klas VIa, VId, Vb długo i bardzo miło będą wspominali. Właśnie w tym terminie odbyli szkolną wycieczkę  na trasie Łęczyca – Uniejów.

Na początku organizatorki wyprawy, czyli wychowawczynie p. Ewa Rycharska, p. Małgorzata Tyburska i p. Ewa Tomaszewska (opiekunką była również p. Zofia Hołubicka)  zapewniły wszystkim spotkanie z kulturą wyższą na zamku w Łęczycy. Z kompetentną panią przewodnik uczestnicy zapoznawali się z różnymi muzealnymi eksponatami oraz podziwiali wystawy czasowe. Wyjątkowo chętnie wdrapali się po krętych i ciemnych schodach na wieżę, aby podziwiać w pełnym słońcu urokliwą panoramę miasteczka.

W dalszej kolejności młodzi turyści przez trzy godziny bawili się w kompleksie uzdrowiskowym „Termy Uniejów”. Uniejowska woda lecznicza o temperaturze +68 stopni Celsjusza wydobywana z głębokości ponad 2 km skupia w sobie wiele składników mineralnych, np. siarkę, fluor, jod, kwas metakrzemowy, dzięki czemu leczy różne schorzenia. Korzyść dla uczniów była więc podwójna. Wszyscy mogli korzystać z basenów solankowych, wysp jacuzzi, sztucznej rzeki, tężni, ale i tak największą atrakcją stały się trzy różnej wielkości zjeżdżalnie.

Hasło reklamowe tego miejsca, które brzmi: „Tu narodzisz się na nowo”, okazało się wyjątkowo prawdziwe.