Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Białowieży

9 i 10 maja 2013r. uczniowie klas IV a i IV d uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do krainy żubra – Białowieży.

W czwartek wyruszyliśmy w podróż. Wczesnym popołudniem wędrowaliśmy już ścieżkami Puszczy Białowieskiej – największego kompleksu leśnego w Europie. W Rezerwacie Żubrów zobaczyliśmy te największe ssaki i inne zwierzęta oraz zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży. Z wieży widokowej podziwialiśmy bezkresne, puszczańskie lasy. Na Szlaku Dębów Królewskich zobaczyliśmy kilkusetletnie dęby nazwane imionami polskich królów. Na koniec dnia pojechaliśmy na granicę Polski z Białorusią – staliśmy tuż przy biało-czerwonych i czerwono-białych słupkach granicznych.

W piątek powitała nas również słoneczna pogoda. Tego dnia odwiedziliśmy jeden z największych obszarów chronionych w Polsce – Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. W zabytkowym „Białym Dworku” w Supraślu oglądaliśmy ekspozycję przyrodniczą i florystyczną oraz salę etnograficzną.

W krajobraz Podlasia wtopione są niebieskie kopuły prawosławnych cerkwi. W Supraślu odwiedziliśmy jedną z nich. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o historii supraskiego Monasterze, który w 2011r. został uznany za „Siódmy cud Polski”.

Po dwóch dniach, pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wróciliśmy do Sierpca. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.