Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Jesienna wyprawa

20 października dzieci z klas II c, III a i III b udały się na wycieczkę na wieś  do Ostrów. Tam jako wytrawni detektywi miały zająć się poszukiwaniem skarbów jesieni. Najpierw pani Ania opowiedziała dzieciom jak powstaje chleb, z jakich zbóż powstaje mąka do wypieku chleba, a z jakich mąka na bułki i płatki. Wszyscy ze smakiem próbowały suszonych jabłek, rozwiązywały różne zagadki. Po smacznym śniadaniu przygotowanym przez panie z darów ogrodu, wszyscy udali się na boisko. Tam uczestniczyły w zabawach naszych dziadków. Było przeciąganie liny, walka na worki, turniej rycerski oraz wyścigi na nartach. Było dużo śmiechu i radości i dzieci nie bardzo chciały iść na następne zajęcia. Jednak obietnica poszukiwań w labiryncie skarbów, skusiła je do wyprawy w teren. Po powrocie czekały  na nie upieczone ziemniaki i ognisko . Upieczona kiełbaska i ziemniak w ognisku to była frajda, aż nie chciało się wracać do domu. Obdarowani przez gospodarzy w skarby jesieni i trochę umorusani wróciły szczęśliwe do domu.