Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Skrwilna

Dnia 4 października 2013 roku uczniowie klas III b i III c wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Skrwilnie.

Najpierw odbyły się zajęcia w izbie edukacyjnej. Leśnicy zaprezentowali najczęściej występujące gatunki roślin i zwierząt. Co ważne, wszystkie zgromadzone okazy uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć. Potem dzieci oglądały film o warstwowej budowie lasu. Następnie zajęcia przeniosły się w teren, na trasę ścieżki przyrodniczo-leśnej. Tam uczniowie w praktyce poznali warstwy lasu. Pan leśniczy opowiadał i pokazywał, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. Można było zobaczyć z bliska przygotowane dla zwierząt paśniki i lizawki. Pod bacznym okiem leśnika dzieci rozpoznawały różne gatunki grzybów – oczywiście te jadalne zabrały ze sobą do domu.
Po dwugodzinnym spacerze wszyscy dotarli na pole biwakowe. Tutaj odbył się konkurs przyrodniczy, w którym trzeba było wykazać się wcześniej zdobytą wiedzą. Najlepsi otrzymali nagrody – pamiątkowe koszulki, a pozostali smycze do telefonów, foldery i książki. Po wysiłku umysłowym nadszedł czas na posiłek i zabawę. Wielką frajdą okazało się samodzielne pieczenie kiełbasek na ognisku. Ostatnią atrakcją wycieczki były gry i zabawy terenowe.

Zachęceni przez starszych kolegów taką samą trasę jesiennej wycieczki obrali  w tydzień później drugoklasiści z klas C i D. Przebiegała bardzo podobnie i stanowiła atrakcyjną formę zdobywania wiedzy przyrodniczej, budowania świadomości proekologicznej ale również przyczyniła się do wykorzystania pobytu w lesie jako naturalnej  ścieżki zdrowia.

Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo podobała im się taka „terenowa” lekcja przyrody.

Klasy IIc i IId

Klasa IIIb i IIIc