Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Wycieczka do Krainy Westernu w Sarnowej Górze klas II a, II b, I b

W poniedziałek dzieci z klas II a, II b i I b udały się na wycieczkę do krainy Westernu, aby przeżyć niezapomniane chwile na Dzikim Zachodzie. Przy samym wejściu przywitał nas Indianin i kowbojka, a następnie ciuchcią pojechaliśmy do westernowego miasteczka. Spacerując ulicami miasta dotarliśmy aż do wioski indiańskiej, gdzie nasz indiański przewodnik opowiedział nam o zwyczajach Indian, ich życiu i polowaniach. Siedzieliśmy w prawdziwym tipi , graliśmy na indiańskim bębenku oraz trzymaliśmy fajkę pokoju. Potem obejrzeliśmy pokaz rzucania toporkami, pokonywaliśmy indiański tor przeszkód i ćwiczyliśmy swoje mięśnie przeciągając linę. Po wizycie w wiosce indiańskiej udaliśmy się na plac zabaw, a potem wszyscy obowiązkowo "ujeżdżali wierzchowce". Po posiłku udaliśmy się do kopalni złota, gdzie ogarnęła nas gorączka poszukiwacza. Najlepszym poszukiwaczem złota został Maciek Matuszewski z kl. II b, który znalazł aż 6 "uncji złota". Był jeszcze mecz piłki nożnej. Na koniec każdy próbował swoich sił w strzelaniu z łuku i wiatrówki. Najlepszym strzelcem okazał się Kacper Karwowski z kl.II a. .Po zakupach pamiątek obejrzeliśmy Mini Zoo z lamami, królikami, owcami i kozami, a następnie udaliśmy się do autokaru. Pełni wrażeń i opaleni wróciliśmy do Sierpca.