Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Wycieczka "Ścieżkami Jana Pawła II" w ramach obchodów Miejskiego Roku Papieskiego

W dniach 18 – 19 września 2014 r.  odbyła się wycieczka dzieci i młodzieży ,,Ścieżkami Jana Pawła II” w ramach obchodów Miejskiego Roku Papieskiego. Organizatorami wycieczki było Miejskie Gimnazjum im. M. Kopernika, a koordynatorem i kierownikiem  p. Joanna Ciesielka.
           Czternaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w tej  wycieczce, która była nagrodą dla laureatów konkursów związanych z Janem Pawłem II - Świętym. Trasa wycieczki wiodła z Sierpca do Wadowic, gdzie uczniowie zwiedzili Dom Rodzinny Papieża oraz nowoczesne Muzeum, w którym mogli usłyszeć samego Ojca Świętego i zobaczyć wiele ciekawych zdjęć  i filmów. Na koniec rozsmakowali się w papieskich kremówkach. Z Wadowic przejechaliśmy  do pięknej Kalwarii Zebrzydowskiej – naszej polskiej Jerozolimy. Tam zwiedzaliśmy Sanktuarium Pasyjno – Maryjne z XVII w., o którym Jan Paweł II powiedział: ,,Tutaj serce moje zostało na zawsze” (14.08.1991 r.). Wielką niespodzianką było zwiedzanie   prywatnej celi klasztornej Jana Pawła II,  zajmowanej podczas  pielgrzymek do Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii. Poza tym byliśmy w  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie św. S. Faustyna czuwała nad nami. Kolejnym etapem zwiedzania z przewodnikiem było  Centrum Jana Pawła II,  erygowane 11 czerwca 2011 r. przez ks. Kard. St. Dziwisza. Uczniowie oddali cześć relikwiom Ojca Świętego (krew w szklanej ampułce), umieszczonym wewnątrz marmurowego ołtarza, pośrodku Kościoła Relikwii, oraz zobaczyli w Kaplicy Kapłańskiej oryginalną  płytę z grobu Jana Pawła II, relikwiarz księgi oraz papieski krzyż pastoralny.  Z Centrum Papieskiego udaliśmy się na przepiękny Wawel, gdzie m. in. mogliśmy dotknąć serce Dzwonu Zygmunta, zobaczyć poczet królów polskich i podziemne krypty na Wawelu.
         Uwieńczeniem całej wycieczki był krakowski rynek, gdzie rozbrzmiewał hejnał z wieży kościoła mariackiego, a sam hejnalista pozdrowił nas wszystkich z wieży. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Sierpca.
         Sponsorem  wycieczki był Urząd Miasta Sierpc.

Opiekun wycieczki - Aldona Tłusty