Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Solca kl. I a i I b

W dniu 28 maja klasy I a i I b mimo niezbyt ładnej pogody wybrały się na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Po przyjeździe udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną, gdzie podziwialiśmy dinozaury żyjące w dawnych czasach przed pojawieniem się ssaków. Pani przewodnik ciekawie opowiadała nam o sposobie ich życia i zdobywania pożywienia. Potem udaliśmy się na seans filmowy w 5D o powstaniu życia na Ziemi. Po filmie zwiedziliśmy muzeum, gdzie podziwialiśmy skamieniałości, szkielety i repliki wymarłych zwierząt np: mamuta. Kiedy byliśmy na warsztatach, na których malowaliśmy gipsowe dinozaury, zaczął padać deszcz, pokrzyżował nam nasze plany związane z placem zabaw i parkiem rozrywki. Po obiedzie i zakupie pamiątek wróciliśmy w strugach deszczu do domu, przyrzekając sobie jeszcze tam wrócić.

Uczniowie kl. Ia i I b z wychowawczyniami