Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

WYCIECZKA DO KOŁACINKA - KRAINY ŚW. MIKOŁAJA

W dniu 27 listopada klasy drugie a, b i d odwiedziły Krainę Św. Mikołaja w Kołacinku koło Łodzi. Na początku wybraliśmy się w podróż po bajkowej ścieżce, odwiedzając postacie z różnych bajek np: Kota w butach, Jasia Małgosię ze złą czarownicą, Czerwonego Kapturka, Trzy Świnki i żołnierza z bajki „Krzesiwo”. Po drodze spotkaliśmy Dziadka Mroza, który zaprosił nas do swojej chatki i pokazał nam mieszkanie Mikołaja. Potem dotarliśmy do pałacu Królowej Śniegu, gdzie spotkaliśmy Gerdę i Kaja. Po długim spacerze zatrzymaliśmy się w Sali Tronowej, gdzie czekał na nas Mikołaj, który miał dla nas niespodzianki. Po złożeniu obietnicy każdy z nas  z rąk samego Mikołaja otrzymał słodkości. Odważni mogli zaśpiewać lub powiedzieć wierszyk. Po takim wyczerpującym i pełnym niespodzianek spacerze obiadek smakował wyśmienicie. Należało zjeść wszystko, bo to nie był koniec atrakcji. Po zjedzeniu udaliśmy się na poszukiwanie magicznej gwiazdki, która zgubiły renifery Mikołaja. Wszystkim udało się odnaleźć zaginione gwiazdki, a w nagrodę otrzymaliśmy certyfikat „Poszukiwacza zaginionej gwiazdki”. Nieopodal znajdowała się mennica św. Mikołaja, gdzie wybijano monety o nominale „1 śnieżynki”. Śnieżynki - pomocnice Mikołaja zapoznały nas z produkcją tych monet, a nawet sami próbowaliśmy produkcji. Na koniec każdy z nas dostał na pamiątkę taki pieniążek. Ostatnią atrakcją był Mikołajowy Wór, który nigdy się nie kończył. Każdy z nas losował niespodziankę (maskotkę). Wizytę w Krainie zakończył wspaniałe szaleństwa na mikołajowym placu zabaw. Choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do swoich domów, gdzie będziemy czekać na Mikołaja i prezenty od niego, które obiecał nam przynieść.