Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Mróz, śnieg i lód – „gorąca”  wycieczka do Grodu Kopernika!!!

31 stycznia 2014r. szóstoklasiści i piątoklasiści pod opieką nauczycieli - wychowawców (pani Małgorzaty Tyburskiej, pani Ewy Rycharskiej, pani Ewy Tomaszewskiej, pani Barbary Woźnickiej) wyruszyli do Torunia. Niestety Gród Kopernika przywitał młodych sierpczan siarczystym mrozem, śniegiem  i porywistym wiatrem. Jednak niesprzyjająca aura nie zniechęciła uczniów – turystów do zwiedzania, a atrakcji zaplanowano wiele.
         Na początku dzieci poznawały okazy flory i fauny w Ogrodzie Zoobotanicznym, który został założony w XVIII wieku. Panie przewodniczki w ptaszarni i herpetarium zwróciły uwagę na egzotyczne okazy. Szpak balijski, tukan, kakadu, waran to tylko przykładowe gatunki, budzące podziw zwiedzających.
        W dalszej kolejności wszyscy udali się do Muzeum Przyrodników  im. Tony’ego Halika, aby zobaczyć wystawę stałą pt. „Pasja podróżowania”. Przez lata wspólnych wypraw polscy globtroterzy Tony Halik i Elżbieta Dzikowska zgromadzili ogromny zbiór eksponatów, pochodzących  z wielu krajów świata. Można tu zobaczyć przedmioty związane z życiem codziennym i obrzędowym ludów rozmaitych kręgów kulturowych: stroje, torby, nakrycia głowy, broń, ozdoby, obiekty rytualne, instrumenty muzyczne, skóry zwierząt i ceramikę.
       Po wrażeniach intelektualno-duchowych przyszła kolej na doświadczenia i przyjemności dla „ciała”. Dwugodzinny trening na lodowisku „Mentor sport” okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni tą aktywną formą wypoczynku. Uczestnicy, którzy już umieli jeździć na łyżwach, szlifowali formę, a ci, którzy mieli pierwszy kontakt z łyżwami i śliskim lodem, nie zniechęcali się. Dzielnie podnosili się po kolejnych upadkach i próbowali dalej. Rekordziści zarejestrowali nawet kilkadziesiąt potknięć i upadków. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na podkreślenie zasługuje także postawa opiekunek, które świetnie radziły sobie na lodowej tafli.
         Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy w drodze powrotnej już zaczęli planować kolejną szkolna wyprawę.