Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wystawa zwierząt egzotycznych

W dniu 22.01.2013r., czyli w Dzień Dziadka została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 3 wystawa zwierząt egzotycznych. Organizatorem wystawy była pani Ewa Tomaszewska nauczyciel przyrody. Celem naszej wystawy było przekazanie wielu wiadomości z zakresu biologii, praktycznych rad w hodowli nietypowych zwierząt a także zarażenie pasją hodowcy naszych uczniów.
Pan Jarosław Rejmer i pani Barbara Czuber z firmy Dukat od lat organizują wystawy połączone z lekcją edukacyjną.
Prezentowane zwierzęta to: kameleony jemenskie, gekon lamparci, gekon gruboogonowy, gekon toke, patyczaki, straszyki, liśce, modliszki, karaczany, wije, pająki ptaszniki, skorpion cesarski. Główną atrakcją i ulubieńcem był piękny kameleon jemeński o wdzięcznym imieniu Dyzio, który cały czas był aktywny, zmieniał pięknie barwy dostosowując się do otoczenia. Uczniowie obserwowali zwierzęta na żywo, które prowadzący wyjmowali kolejno z terrarium. Dużo było śmiechu, zgadywanek a czas tak szybko minął, że oczekujemy na ponowną wizytę w naszej szkole. Sądzę, że pasja hodowcy została skutecznie rozwinięta, ponieważ kolejka kupujących patyczaki i straszyki nie zmniejszała się do końca wystawy.