Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Kolejni absolwenci „Trójki” – pożegnanie uczniów klas szóstych !!!

„Wybór należy o Ciebie,
to Ty trzymasz ster.
Możesz obrać dowolny kurs i zmierzać tam,
dokąd chcesz dotrzeć dziś,
jutro albo w odległej przyszłości.”

Rok szkolny 2013/2014 przechodzi do historii naszej placówki. 27 czerwca 2014r. o godz.11.00 osiemdziesięcioro szóstoklasistów odebrało dyplom absolwenta „Trójki”, w tym aż czterdzieścioro uzyskało świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem.
      Na uroczystość przybyli zaproszeni goście (przedstawiciel Urzędu Miasta pan Marek Zdrojewski, dyrektor Gimnazjum Publicznego im. biskupa Leona Wetmańskiego – ks. Stanisław Zarosa, prezes ZNP – pani Teresa Domagalska, przewodniczący Zarządów Osiedli i inni), dyrekcja, nauczyciele, rodzice i główni bohaterowie – uczniowie las szóstych. Były przemówienia, podsumowania, wzruszające podziękowania i życzenia dla uczniów, którzy opuszczają mury naszej szkoły.
    Szczególnie podniosłym charakterem wyróżnił się moment ślubowania oraz przekazywania sztandaru szkoły piątoklasistom.
    Uczniom, wiodącym prym w nauce, pani dyrektor Grażyna Krawczyńska, pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska i goście wręczali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz wspaniałe książki. Dla najaktywniejszych przewidziano statuetki „Victorii” oraz cenne nagrody rzeczowe, np. deskorolki, rakiety tenisowe i inne. Nie zapomniano o najlepszych sportowcach, godnie reprezentujących szkołę w zawodach wszelkich szczebli. Wyjątkowo  wzruszeni i dumni ze swych pociech byli rodzice, którzy na forum odbierali listy gratulacyjne. Szóstoklasiści pamiętali o podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły. Wyrazili je za pomocą przemyślanych słów     i pięknych kwiatów.
   Ta piękna i jedyna w swoim rodzaju uroczystość zakończyła się spotkaniami szóstoklasistów ze swoimi wychowawcami w klasach. W ich trakcie nierzadko pojawiały się łzy. Bez przesady można by przytoczyć słowa piosenki: „ ... i tak się trudno rozstać...”. Przed uczniami najpierw wakacje, a potem nowe szkoły     i nowe wyzwania. Naszym absolwentom życzymy szczęścia i jeszcze raz przypominamy, co jest w egzystencji najistotniejsze:

„ Nasze życie ma cztery wielkie cele:
żyć, kochać, uczyć się
i pozostawić po sobie coś cennego.”

Stephen Covey