Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Koniec roku szkolnego to dla każdej społeczności uczniowskiej niezwykły czas. Dzieci zbierają tego dnia „plon” swojej całorocznej pracy na polu naukowym, sportowym, artystycznym.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego zakończenie roku szkolnego 2012/2013 przebiegało według następującego harmonogramu.

28 czerwca 2013r. o godz. 8.00 trzecioklasiści, ich rodzice i zaproszeni goście spotkali się z dyrekcją i nauczycielami w dużej sali gimnastycznej. Główni bohaterowie otrzymali świadectwa, dyplomy ukończenia I etapu edukacji, statuetki „Wiktorii” i szereg innych wyróżnień.

Także o godz.8.00 dzieci klas I-II odebrały z rąk  wychowawców w swoich pracowniach  świadectwa i nagrody książkowe.

Jednak najbardziej uroczysty i podniosły przebieg  miało pożegnanie absolwentów. Odśpiewano hymn państwowy i  pieśń szkoły. Odbyło się ślubowanie oraz przekazanie sztandaru piątoklasistom. Istotne okazały przemówienia pani dyrektor Grażyny Krawczyńskiej oraz pana Marka Zdrojewskiego, przedstawiciela Organu Prowadzącego.

96 uczniów klas szóstych ukończyło szkołę podstawową, w tym aż 44 z wyróżnieniem. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze szóstoklasiści bardzo dobrze napisali sprawdzian i otrzymali stosowne zaświadczenia CKE.

Oprócz nagród książkowych za wyniki w nauce, dyplomów za 100% frekwencję, nagród za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych pani dyrektor wręczyła także statuetki „Wiktorii” i cenne nagrody rzeczowe za pięć Złotych Trójeczek.

Po raz pierwszy w naszej szkole rodziców uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 5,00 i więcej oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie,  wyróżniono listami gratulacyjnymi.

Zaprezentowano także krótki program artystyczny, którego wzruszające słowa przyprawiły niektórych absolwentów o szczere łzy. Były również życzenia i kwiaty od uczniów klas VI i ich rodziców dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Wyjątkowo w trakcie tej uroczystości pani dyrektor pożegnała nauczycielki, których praca w szkole dobiegła końca. Zaprezentowała sylwetki następujących pań: Aliny Stawiskiej, Zofii Hołubickiej, Janiny Blicharz, Ewy Konarzewskiej -Połeć, Grażyny Gałązki. Bardzo serdecznie podziękowała za wieloletnią, owocna współpracę.

Na zakończenie szóstoklasiści po raz ostatni spotkali się z wychowawczyniami w swoich klasach.

Rok szkolny 2012/2013 przeszedł w pięknym stylu do historii naszej szkoły.